Luksusowe wille

14 luksusowych willi wznosi się na południowym stoku Palenicy Kościeliskiej, najwyższego szczytu Pasma Gubałowskiego, na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Powyżej jest już tylko wiecznie zielony, pachnący żywicą las, poniżej – centrum Kościeliska, jednej z najpiękniejszych miejscowości Podhala.

Zakopane kusi gwarem, rozbawionym tłumem, mnogością karczm, knajpek i straganów. Jednak coraz trudniej tu o spokój i ciszę, a położona w dolinie gęsta zabudowa przysłania krajobraz. Wystarczy za to odjechać kilkanaście minut od Krupówek, do Kościeliska, w górę ulicy Królewskiej, by odetchnąć górskim powietrzem i nacieszyć oczy majestatycznym widokiem na Giewont.

Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny

Historia

Kościelisko powstało z połączenia dawnych polan – osad pasterskich, które górale zamieszkują tu od co najmniej czterystu lat. Do połowy XIX wieku tworzyło jedną osadę z Zakopanem. To tu (a nie, jak potocznie się uważa, w Zakopanem) urodził się Sabała, najsłynniejszy podhalański przewodnik, gawędziarz i muzyk, który pokazał i opowiedział Tatry najbardziej wpływowym ludziom Młodej Polski. Według legend, to tu także przyszedł na świat najsłynniejszy tatrzański zbójnik Janosik, a ulica Królewska została tak nazwana, bo to tędy król Jan Kazimierz salwował się ucieczką przed szwedzkim potopem. Dziś te legendy i przebogatą tradycję spotkać tu można na każdym kroku. Warto na przykład zejść kilkaset metrów od Willi Witkacy i zajrzeć do kościoła św. Kazimierza Królewicza – witraże zaprojektował bratanek Jana Matejki, Stefan, a wnętrza – Eugeniusz Wesołowski, jeden z głównych architektów stylu zakopiańskiego.

Tu podaj tekst alternatywny

Umiejscowienie

Umiejscowienie Willi Witkacy daje to, co w polskich Tatrach najcenniejsze: ucieczkę od głośnej cywilizacji i zapierający dech pejzaż z jednej strony, a z drugiej – bliskość prawdziwej góralskiej tradycji oraz niezliczonych podhalańskich atrakcji: tras narciarskich, górskich szlaków pieszych, wspinaczkowych i rowerowych, stajni, placów zabaw, basenów termalnych. W kilka lub kilkanaście minut można stąd dojechać do Polany Szymoszkowej, Witowa, Polany Biały Potok, na Gubałówkę, trasy biegowe, szlaki wspinaczkowe, a nawet na Słowację. Tu całe Tatry są na wyciągnięcie ręki

Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny

Skontaktuj się z nami

Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji przez 7 dni w tygodniu. Wybierz najbardziej dogodną formę kontaktu: telefonicznie, e-mailem, lub umów się na spotkanie z nami osobiście.

Formularz kontaktowy

Administratorem danych jest VIP HOLIDAY Sp. z o.o., ul. Jana Kochanowskiego 14, 08-110 Siedlce. Podanie danych jest dobrowolne. Więcej informacji o ochronie danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.